Search
Advertisement
Marzec 2015
P W Ś C P S N
« Wrz   Wrz »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
  • Tapeta do ekscentrycznego wnętrza

    Pomysły na urządzanie mieszkania są bardzo różnorodne, wiele propozycji jakie pojawia się na rynku sprawia że decydując się na kolor ścian, często okazuje się że struktura czy wzory tapet skłaniając nas bardziej w kierunku bardzo ekscentrycznego, niepowtarzalnego rozwiązania. Ekscentryczne meble wymagają pewnego podkreślenia, wypełnienia, a zarazem udoskonalenia klimatu jaki pojawia się w mieszkaniach. Moda na …
  • Włoskie płytki ceramiczne Ragno w stylowej łazience

    Włoskie płytki ceramiczne zajmują bardzo ważne miejsce w stylowej łazience. Sprawiają one, że łazienka wygląda bardzo nowocześnie i nowatorsko, a jednocześnie klasycznie. Dlatego mogą być one z powodzeniem montowane we wszystkich łazienkach z których korzystają osoby w każdym wieku.
  • Optyczne powiększanie przestrzeni

    Optyczne zabiegi mające na celu powiększenie przestrzeni stają się sposobem na zyskanie dodatkowych metrów kwadratowych w niewielkich mieszkaniach. Doskonale nadają się do tego lustra które odbijając ściany robią wrażenie znacznie większego pomieszczenia, dodatkowo jasne kolory ścian dodają wielkości, meble ze świecącymi frontami pozwalają na działanie iluzji. Jednak najważniejszy element stanowi światło w mieszkaniu. Punktowe oświetlenie, …

Taras przy domu

Taras przy domuTaras to pozioma powierzchnia, która jest niejako „przedłużeniem” domu, pełni on funkcję zarówno rekreacyjną i wypoczynkową, jak również reprezentacyjną. Taras może znajdować się na parterze domu, wychodzi wówczas do ogrodu, może być zlokalizowany pod fragmentem stropu, czyli w tzw. podcieniu lub też może być umiejscowiony na piętrze, dachu, poddaszu i wówczas otoczony jest balustradą. Nierzadko tarasy są zadaszone, by chronić przed deszczem lub ostrym słońcem. Tarasy na wyższych kondygnacjach usadowione są na stropach, pod którymi mieszczą się powierzchnie mieszkalne, a nie jak to jest z balkonami, które są niejako „zawieszone” po bokach domu.
Tarasy to świetny pomysł na działkach o nierównym, pochyłym gruncie, bowiem idealnie porządkują przestrzeń ogrodową. Tworzą ciekawą koncepcję i są idealnym pomysłem na podział powierzchni na różne poziomy, które potem można odpowiednio zagospodarować. Pozwalają również zachować harmonię oraz dobrą komunikację pomiędzy domem a ogrodem.
Taras nierzadko pełni funkcję letniej jadalni, dlatego warto dobrze przemyśleć jego położenie. Dość częstym rozwiązaniem jest umiejscowienie tarasu tuż przy salonie, jednak można rozpatrzyć też inne opcje, choćby usytuowanie go w pobliżu kuchni, czy jadalni. Ciekawym wyborem może być położenie tarasu przy sypialni lub przy pokoju kąpielowym, wówczas daje możliwość korzystania z letnich słonecznych dni zaraz po przebudzeniu. Można na przykład posiedzieć skąpanym w pierwszych promieniach słońca i raczyć się kubkiem aromatycznej kawy.
Tarasy kojarzą się z cudowną pogodą, letnim wypoczynkiem, pięknie zaaranżowaną przestrzenią i otoczeniem, dlatego warto zainwestować w kwitnące kwiaty, ciekawe rośliny i wygodne meble, którymi można udekorować tą wyjątkową przestrzeń.

Comments are closed.