dekoracje

Ogród zimowy jako salon – Twój własny kawałek natury

Wstęp:

Marzysz o swoim własnym miejscu, gdzie odpoczniesz od zgiełku miasta i poczujesz bliskość natury? Ogród zimowy jako salon to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Nie tylko łączy funkcje ogrodu i salonu, ale także zapewnia Ci relaksujący widok zieleni przez cały rok. W tym artykule dowiesz się, jak urządzić ogród zimowy jako salon, jakie rośliny wybrać i jak dbać o nie, jakie meble wybrać i jak zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie.

Rośliny:

Kluczowym elementem każdego ogródka zimowego są rośliny. Musisz odpowiednio dobrać gatunki, które będą potrzebowały mniej promieniowania słonecznego, ale jednocześnie będą wymagały dostatecznego nawodnienia.

Zielone rośliny:

Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych roślin do ozdabiania ogródka zimowego:

  • Sansewieria – piękna roślina, która przetrwa bez wody przez wiele tygodni.
  • Fikus – bardzo popularna roślina w salonach. Potrzebuje niewielkiej ilości bezpośredniego światła.
  • Krzew lniany – piękna roślina, która dodaje wspaniałego koloru i stylu do Twojego ogródka zimowego.
  • Gumowiec – rośnie bardzo szybko i jest piękną rośliną do dekoracji wnętrz

Kwiaty w ogródku zimowym:

Wybór kwiatów do ogródka zimowego jest dość ograniczony, ponieważ większość wymaga pełnego nasłonecznienia, aby kwitnąć. Niemniej jednak, niektóre z najpopularniejszych kwiatów na zimę to:

  • Amarylis
  • Usypaniec czerwony
  • Zieleń różowa

Meble:

Jednym z kluczowych elementów w ogródku zimowym jest zestaw mebli. Bez nich nie będziesz miał wygodnego miejsca do siedzenia i cieszenia się pięknem swojego ogrodu. Najważniejszym kryterium do wyboru mebli ogrodowych powinna być trwałość, ponieważ ogród zimowy będzie narażony na trudne warunki atmosferyczne.

Wygodne krzesła:

Zapewniając wygodne krzesła, skórzane, bądź materiałowe koniecznie postaw na solidną podstawę z drewna bądź metalu.

Stół do ogródka zimowego:

Dobre miejsce na stół to może być drewniany stół, który będzie miał nietypowy kształt bądź kolor.

Oświetlenie:

Ustawienie odpowiedniego oświetlenia jest kluczowe w każdym pomieszczeniu, a ogród zimowy nie jest wyjątkiem od tej reguły. Optymalne światło jest ważne nie tylko dla komfortu wzrokowego, ale także dla zabezpieczenia roślin.

Źródła światła:

W ogródku zimowym musisz zadbać o to, aby źródła światła były dystrybuowane równomiernie w całym pomieszczeniu. Dobrym pomysłem jest instalacja wiązek światła po obwodzie dachu ścian wewnętrznych.

Kolor i styl:

Ważne, aby urządzenie ogródka zimowego odzwierciedlało kolorystyke całości budynku i jak najlepiej wpisywało się w styl domowej aranżacji.

Często zadawane pytania:

Jak często należy podlewać rośliny w ogrodzie zimowym?

Ilość wody zależy od preferencji roślin, muszą być one okresowo podlewane, jednak nie należy ich zanadto zamoczyć.

Czy ogród zimowy można urządzić na niewielkiej działce ?

Tak, ogród zimowy może być urządzony nawet na niewielkim balkonie lub w pokoju w mieszkaniu, ponieważ wymaga on niewielkiej przestrzeni.

Podsumowanie

Ogród zimowy jako salon to idealne miejsce do wypoczynku po ciężkim dniu pracy. To również doskonały sposób na zewnątrz dla tych, którzy nie mają dostępu do dużej przestrzeni na zewnątrz. W tym artykule omówiliśmy najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę przy urządzaniu swojego ogródka zimowego i zaprezentowaliśmy, jak udekorować swój ogród zimowy materiałami i roślinami. Teraz czekaj tylko na zimę i ciesz się swoim kawałkiem natury przez cały rok!