wystrój wnętrz

Jaki kolor dodatków do białej kuchni?

Wprowadzenie

Główną zaletą białej kuchni jest jej uniwersalność. Biały kolor pasuje do każdego stylu, a także optycznie powiększa pomieszczenie. Jednakże, aby kuchnia nie była zbyt monotonna, warto wprowadzić do niej dodatki w różnych kolorach. W tym artykule omówimy, jaki kolor dodatków pasuje do białej kuchni.

1. Czerwony kolor

Czerwony kolor jest idealnym wyborem, jeśli chcesz wprowadzić trochę energii do swojej białej kuchni. Możesz dodać czerwone dodatki w postaci poduszek, firanek, naczyń, czy nawet małych sprzętów kuchennych. Czerwony kolor zawsze przyciąga uwagę i staje się centrum uwagi, dlatego dobrze jest nie przesadzać z jego ilością.

2. Zielony kolor

Zielony kolor jest idealnym wyborem dla osób, które lubią naturę i spokój. Wprowadzenie zielonych dodatków w kuchni wprowadzi do niej odrobinę harmonii i ukojenia. Zielony kolor dobrze pasuje do białych frontów szafek oraz blatów ze szkła czy stali nierdzewnej. Możesz również postawić w kuchni doniczkę z rośliną – to będzie idealne dopełnienie.

3. Szary kolor

Jeśli szukasz koloru neutralnego, który będzie pasował do białych mebli, warto postawić na szary kolor. Szary kolor wprowadzi do kuchni odrobinę elegancji i szyku. Możesz wykorzystać szare dodatki, takie jak ręczniki, patery, czy nawet śmietnik. Szary kolor dobrze będzie się komponował z drewnianym blatem lub podłogą, jednakże unikaj połączenia z jasnymi kolorami, takimi jak żółty czy pomarańczowy.

4. Niebieski kolor

Niebieski kolor to kolor kojarzący się ze spokojem i odpoczynkiem. W kuchni, dodatki w niebieskim kolorze będą wprowadzały do niej odrobinę orzeźwienia i lekkości. Możesz wykorzystać niebieskie doniczki, poduszki, obrusy czy zasłony. Dodatki w niebieskim kolorze pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych kuchni.

5. Żółty kolor

Żółty kolor to kolor kojarzący się z słońcem i energią. W kuchni, dodatki żółte ożywią całe pomieszczenie i wprowadzą do niej dużo pozytywnej energii. Dodać można żółte naczynia, zasłony, czy poducha. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością koloru żółtego, ponieważ może on wpłynąć negatywnie na nastrój i poczucie przestrzeni w kuchni.

Podsumowanie

Biała kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią minimalizm i elegancję. Jednakże, aby kuchnia nie była zbyt sterylna, warto wprowadzić do niej dodatki w różnych kolorach. Jak widzisz, wybór kolorów do kuchni jest ogromny, każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepiej, aby kolor dodatków pasował do stylu wnętrza oraz preferencji użytkownika. Ważne jest również, aby nie przesadzić z ilością koloru, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na całą aranżację kuchni.