Ciekawostki

Najlepszy skup palet w Poznaniu

Poszukując odpowiedniego skupu palet na terenie województwa wielkopolskiego nie sposób zainteresować się miastem wojewódzkim. W Poznaniu prym wiedzie firma TEFRA, która posiada na terenie miasta aż cztery punkty skupu oraz sprzedaży palet. Palety w Poznaniu można kupić niezwykle prosto i wykorzystać je albo do logistyki, magazynowania i transportu (to jest ich główne przeznaczenie), albo wykorzystać je jako meble.

Tak, bo meble z palet wciąż, od kilku lat są nadal popularne. Wracając do firmy. TEFRA jest miejscem, gdzie można zarówno sprzedać swoje palety w skupie. Sprzedawane palety mogą być albo w dobrym stanie, albo uszkodzone (w czasie oddawania do zniszczenia palet otrzymujemy odpowiednie potwierdzenia oraz dokumenty). Całość oferty można znaleźć na stronie firmy

Palety euro- najczęściej wykorzystywane palety do transportu międzynarodowego

Palety euro są jednymi z najczęściej używanymi paletami. Można z nich korzystać zarówno na terenie kraju, jak i również na terenie UE, w krajach, które stosują tę standaryzację. Są one standaryzowane, co oznacza, że mogą być wykorzystywane na terenie wiele krajów, ponieważ posiadają te same wymiary. Rozmiar standardowy (dł. × szer.) to 800 mm × 1200 mm. Ich maksymalne obciążenie użytkowe to 1000 kg, jeśli paleta jest dobrej jakości.

Masa własna palety to 25 kilogramów. Paleta euro jest zawsze oznaczona jako europaleta, używając kilku skrótów, takich jak EUR czy DB. Wcześniej np. PKP również mogą wytwarzać standaryzowane palety euro, jednakże z powodu występowania wielu błędów i wad tych palet, cofnięto im standaryzacje, teraz tego rodzaju palety są paletami fałszywie standaryzowanymi.

Europalety mogą być naprawiane, ale tylko certyfikowane firmy mogą je naprawiać. Naprawiane palety poznać można po charakterystycznym gwoździu naprawczym z symbolem EPAL. Paleta, która zostanie naprawiona przez firmę nie posiadającą licencji, traci status palety Euro i staje się paletą uszkodzoną bądź jednorazową.

Palety jednorazowe oraz przemysłowe

Innym rodzajem palet, które można kupić, są palety jednorazowe oraz przemysłowe. Palety jednorazowe nie są paletami euro, i jeśli z nich korzystamy w transporcie międzynarodowym powinniśmy założyć, że z transportu ona nie wróci. Mają one odpowiednie rozmiary, zarówno takie, jak w przypadku palet euro, jak również niestandardowe wymiary palet. Natomiast palety przemysłowe to palety drewniane bądź plastikowe, dostosowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Na rynku dostępne są palety o dowolnym rozmiarze, aby dopasować je do indywidualnych potrzeb firmy. W porównaniu do innych palet, mają one właściwości, które pozwalają na wykorzystanie ich w przemyśle. Mają one dużą ładowność, co gwarantuje maksymalną stabilność i bezpieczeństwo podczas transportu. Palety przemysłowe przeznaczone do bez ryzykownego transportu i składowania ciężkich ładunków dynamicznych i statycznych. Są to najczęściej ekonomiczne, bezpieczne i trwałe rozwiązania dla wielu gałęzi przemysłu. Paletą przemysłową może być też paleta euro.