wystrój wnętrz

Jaki kolor do brązowych mebli w kuchni – jak dobrać idealną kolorystykę dla swojego wnętrza

Jaki kolor do brązowych mebli w kuchni

Często zdarza się, że nasze kuchenne meble są w kolorze brązowym. Jest to bardzo uniwersalny kolor, który pasuje do wielu stylów wnętrzarskich. Jednak, jaki kolor dobrać, aby współgrał z brązowymi meblami i równocześnie nadał kuchni stylowy i estetyczny wygląd? W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące doboru kolorystyki w kuchni z brązowymi meblami.

Przede wszystkim: musimy poznać nasze meble

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze koloru ścian, podłogi i dodatków, musimy dobrze poznać kolor naszych mebli. Na rynku istnieje wiele odcieni brązu i każdy z nich będzie inaczej współgrał z wybieranymi kolorami. Istotne jest również to, czy nasze meble są matowe czy połyskujące – to również wpłynie na dobór koloru.

Współczesny design – jasne meble, jasne ściany

Jeśli cenisz sobie nowoczesne rozwiązania, to idealnym dopełnieniem brązowych mebli będą jasne ściany. Kolorystyka ecru lub delikatnej bieli świetnie ożywi kuchnię z ciemnymi meblami i wizualnie rozjaśni ją. Można również zdecydować się na połyskującą cegłę, która doda pomieszczeniu ciepła i elegancji.

Styl loftowy – zdecyduj się na szarość

Jeśli posiadamy ciemne meble w brązowym kolorze, a nasza kuchnia urządzona jest w stylu loftowym, świetnym wyborem kolorystycznym będą szare ściany. Szarość świetnie współgra z betonem, cegłą i elementami metalowymi, które zazwyczaj towarzyszą wnętrzom tego typu. Dodatkowo, szary kolor nada kuchni tajemniczego i industrialnego charakteru.

Klasyczne rozwiązanie – czerń i biel

Jeśli nie jesteś pewny, na jaki kolor się zdecydować lub jeśli chcesz stworzyć bardziej klasyczną aranżację, to idealnym wyborem będą ściany w kolorze czarnym lub białym. Oba kolory idealnie komponują się z brązowymi meblami i dodają kuchni elegancji i stylowego charakteru.

Akcenty kolorystyczne – wnętrze nabiera charakteru

Jeśli nie chcemy decydować się na jednoznacznie określony kolor ścian, to warto zdecydować się na akcenty kolorystyczne. Mogą to być dodatki takie jak kolorowe obrusy, poduszki czy inne akcesoria. W ten sposób nabierzemy charakteru i wyjątkowego stylu naszej kuchni, a jednocześnie nie musimy się obawiać, że zdecydowaliśmy się na zły kolor.

Podsumowanie

Wybór koloru do brązowych mebli w kuchni jest niełatwym zadaniem. Jednak, wiedząc na co zwrócić uwagę i które kolory najlepiej komponują się z brązem, z pewnością uda nam się stworzyć stylową i funkcjonalną aranżację. Pamiętajmy, że kolor ścian, podłogi i dodatków ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd naszej kuchni, dlatego warto poświęcić na to więcej czasu.