Ciekawostki

Kardiolog – specjalista od serca

Kardiologia zajmuje się chorobami układu krążenia oraz serca. Z punktu widzenia człowieka jest to bardzo ważna dziedzina medycyny. Zajmuje się mięśniem sercowym, będącym najważniejszym elementem układu krążenia. Na wizytę do kardiologa należy udać się za każdym razem, gdy praca serca będzie nieprawidłowa i niepokojąca.

Kardiolog w Poznaniu – jakimi chorobami się zajmuje?

Kardiolog zajmuje się takimi schorzeniami jak choroba niedokrwienna serca, wady serca, zaburzenia rytmu, niewydolność serca, zaburzenia lipidowe czy nadciśnienie tętnicze. Alarmem, mówiącym o konieczności wizyty u kardiologa powinny być zaburzenia rytmu serca, bóle w klatce piersiowej, duże zmęczenie w trakcie niewielkiego wysiłku, uczucie duszności, czy obrzęki na nogach. Szczegóły poznać można tutaj

Przyczyny chorób układu krążenia

Przyczyny chorób układu krążenia leżą zarówno w genetyce, jak i w zachowaniu człowieka. O ile na pierwsze człowiek nie ma wpływu, drugie powinien poprawić jak najszybciej. Co wpływa na choroby serca? Przede wszystkim nieprawidłowy tryb życia: nałogi (palenie papierosów, picie alkoholu), otyłość, mała aktywność fizyczna.

Do chorób mogą przyczynić się także inne schorzenia, takie jak cukrzyca. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby po 40 roku życia. Jednym z pierwszych lekarzy, jakiego należy odwiedzić po przekroczeniu tego wieku, jest kardiolog. Poznań gwarantuje wizyty w nowoczesnych gabinetach, u najlepszych specjalistów.