Ciekawostki

Aranżacja łazienki łączącej funkcjonalność i elegancki styl

Udane projekty łazienek to aranżacje łączące w sobie funkcjonalność oraz elegancki wygląd. Dobrze dobrane elementy wyposażenia oraz kolorystyka sprawią, że wnętrze nabierze ciekawszego charakteru i będzie jednocześnie wygodne w użytkowaniu. Urządzając to pomieszczenie warto więc uwzględnić potrzeby domowników oraz takie czynniki, jak np. warunki architektoniczne. Mała łazienka ze skosami wbrew pozorom może być praktyczna, o ile dobrze wybierzemy ceramikę sanitarną i zdecydujemy się na odpowiednie płytki ścienne i podłogowe.

Zarówno klastyczne, jak i nowoczesne łazienki powinny być urządzone spójnie. Wybierając meble, ceramikę sanitarną czy płytki do łazienki należy więc zwracać uwagę czy poszczególne elementy wyposażenia dobrze komponują się z pozostałymi sprzętami – w ten sposób zyskamy pewność, że aranżacja prezentować się będzie spójnie. Eklektyzm oczywiście też może wyglądać świetnie, jednak uzyskanie odpowiedniego efektu może okazać się trudnym zadaniem i bezpieczniej jest sięgać po wyposażenie utrzymane w tej samej stylistyce.

Chociaż mogłoby się wydawać, że w łazience nie ma zbyt wiele miejsca na dodatki, w roli dekoracji doskonale sprawdzają się odpowiednio dobrane płytki ścienne. Wprowadzenie kontrastowego koloru czy ceramiki ścienne z dekoracyjnym wzorem to świetny sposób, aby ożywić całą aranżację. Ciekawe zestawienia barw wraz z dobrze dobranymi meblami pozwolą stworzyć spójną całość. Zobacz więcej na stronie