Ciekawostki

Salon sercem domu

Jak w tytule, salon jest sercem domu. To właśnie w nim spędzamy wspólnie czas z rodziną czy bliskimi. Jest to także miejsce naszego odpoczynku po pracy. Dlatego też warto zaprojektować i urządzić salon w odpowiedni sposób. Przecież jest to miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną. Niektórzy jednak nie posiadają zbyt wielkiej przestrzeni do zagospodarowania. Dlatego popatrz w górę! Oprócz podłogi możesz przecież wykorzystać również inne powierzchnie. W ten sposób znajdziesz odpowiednio dużo miejsca na wszystkie plątające się przedmioty. W ten sposób odsłonisz większą przestrzeń podłogową. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie koszy wiklinowych czy koszy wykonanych z ratanu, zamiast pospolitych półek.

Są one bardzo atrakcyjne i oryginalne. Nadają się także idealnie do przetrzymywania gazet, zabawek, książek czy innych przedmiotów, które mają tendencję do leżenia wszędzie. Są one bardzo wytrzymałe, dlatego nie musisz się martwić o wagę, którą do nich włożysz. Jeśli poszukujesz aktualnie przepięknych ozdób, lub praktycznych elementów to zajrzyj na stronę

Wysokie sufity nie są wadą!

Jeśli mieszkasz w starszej kamienicy bardzo prawdopodobnym jest to, że posiadasz wysoki sufit w mieszkaniu. Bardzo często, gdy pragniemy zrobić remont to pierwsze o czym myślimy to obniżenie sufitu w mieszkaniu. Dlaczego uważamy wysokie sufity za wadę? Przecież można to przemienić w zaletę i sprytnie wykorzystać tą dodatkową przestrzeń! Przy suficie proponujemy zamontować starannie zakamuflowane białe szafki. Posiadając białe ściany idealnie wtopią się one w pomieszczeniu. Szafki te pomogą Ci ukryć niepotrzebne i nieużywane przedmioty. W pozostałej części pomieszczenia skoncentruj się na prostych meblach, które mają nieskomplikowane kształty. W ten sposób uzyskasz porządek i przestrzeń.

Korzystając ze złudzeń optycznych sprawisz, że pokój będzie się wydawał większy. Meble z wyciętymi bokami podkreślą to jeszcze bardziej. Wysoki sufit daje także dużo możliwości. Możesz zastosować tutaj żyrandole, które same w sobie stanowią już bardzo piękną dekorację. Szare ściany idealnie łączą się z białymi listwami. To połączenie jest ostatnio bardzo popularne. Są to kolory uniwersalne i doskonale pasują wszędzie. Niezależnie od stylu czy schematu w Twoim mieszkaniu możesz także spróbować żyrandoli w stylu eklektycznym.

Modne kolory ścian

Z pewnością można zauważyć, że efekty malarskie wróciły do łask w tym sezonie. Jeśli boisz się pędzla i smug to zastąpią je idealnie tapety z pięknymi wzorami. Bez problemu dopasujesz dodatki czy zasłony. Popularny efekt ombre idealnie tutaj spasuje. Warto pójść w kolory jaśniejsze. Hitem tego roku jest jasna, blada i świeża zieleń. Możemy ją wpasować zarówno w nowoczesny jak i bardziej rustykalny styl mieszkania.

Doskonale łączy się z brązami i szarościami. Rewelacyjnie pasuje do drewnianych mebli i podłóg. Jeśli pragniesz być nowoczesny to spróbuj podzielić swój salon na dwie części przy pomocy kolorów. Jedną stronę niech będzie kąt wypoczynkowy z błękitnymi ścianami i pięknym fotelem, a drugą stronę pomaluj na biało-szaro, co otworzy przepięknie pomieszczenie.